Adres : Ziya Gökalp Cd. Sağlık 2. Sk. 63/10 Kolej/Ankara
Telefon : +90 (0312)431 93 35

VEREM SAVAŞI İL KOORDİNATÖRLERİ VE BULAŞICI HASTALIKLAR ŞUBE MÜDÜRLERİ TOPLANTISI

VEREM SAVAŞI İL KOORDİNATÖRLERİ VE BULAŞICI HASTALIKLAR ŞUBE MÜDÜRLERİ TOPLANTISI

14-15 MAYIS 2004 SULTANHİSAR / AYDIN

VEREM SAVAŞI İL KOORDİNATÖRLERİ VE BULAŞICI HASTALIKLAR ŞUBE MÜDÜRLERİ TOPLANTISI 14-15 MAYIS 2004’TE SULTANHİSAR / AYDIN’DA YAPILDI.

Verem savaşı il koordinatörlerinin belirlenmesi ve çalışmaya başlamalarının hazırlığı özelliğini taşıyan ikinci toplantı, Türkiye’de doğrudan gözetimli tedavi ve il koordinatörlüğü konusunda öncülük etmiş olan Aydın ilinde yapıldı. Nazilli Verem Savaşı Dispanseri çalışanlarının özenle hazırladıkları bu toplantı, Sultanhisar ilçesine ve ovasına tepeden bakan Nysa Otel’de yapıldı.

Bu toplantıya verem savaşı il koordinatörü belirlenmiş olarak katılan iller: Amasya, Bilecik, Bitlis, Bartın, Bayburt, Çanakkale, Çankırı, Düzce, Erzurum, Giresun, Karabük, Kırşehir, Kırıkkale, Muş, Muğla, Nevşehir, Van, Yalova.

Nisan ayında Antalya’daki toplantıya katılan illerden, Ankara, Antalya, Aydın, Kayseri, Samsun ve Yozgat illeri bu toplantıya da katıldılar.

Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Şube Müdürlerinin Katıldığı iller: Çanakkale, Çankırı, Kastamonu, Muğla, Uşak, Zonguldak

Nisan ayında Antalya’daki toplantıya katılan illerden, Antalya, Aydın ve Erzurum illerinin Sağlık Müdürlüklerinden katılım da oldu.

Açılışta, Aydın Valisi Sayın Muharrem Göktayoğlu, Aydın Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Çobanoğlu, Prof Dr. Ferit Koçoğlu ve Dr. Emel Kibaroğlu konuşmalar yaptılar.

Toplantının bilimsel programı, Antalya-Belek’te yapılan birinci toplantı ile benzer idi. Sadece, formların sunumu daha kısa tutulmuştu. Toplantılar, tartışmalı ve canlı oldu.

Doğrudan gözetimli tedavi deneyimlerinin tartışıldığı oturumda, Nazilli, Samsun Dernek, Aydın, Aydın Dernek, Söke, Çine ve Kırşehir verem savaşı dispanserleri deneyimlerini anlattılar.

Toplantının bitmesinden sonra Sultanhisar ilçe merkezine yakın olan Nysa antik kentinde bir gezi yapıldı. Geçmişte bir üniversite kenti olan Nysa’nın savaşlara katılmadığını ve sığınmacılara ev sahipliğini yaptığını öğrendik. Henüz yeni yeni kazıların yapıldığı bu antik kent, ortaya çıkarılmış olan özellikleri ile bile izleyenleri hayran bıraktı.

Toplantıyı Sağlık Bakanlığı Verem Savaşı Daire Başkanlığı ve Türkiye Ulusal Verem Savaşı Dernekleri Federasyonu birlikte düzenlediler. Nazilli Verem Savaşı Derneği evsahipliğini yaptı.

14 Mayıs 2004 Cuma

engage in videoARI@NYY: Francisco men and women regarding first struck as being a Yankee

NBA Jersey Sale Philadelphia Phillies Jersey Arizona Diamondbacks Jersey St. Louis Cardinals Jersey Oakland Athletics Jersey Clayton Kershaw Jersey Pittsburgh Pirates Jersey Ronald Acuna Jr. Jersey Jacob deGrom Jersey Ronald Acuna Jr. Jersey Mookie Betts Jersey Los Angeles Angels Jersey Detroit Tigers Jersey Bryce Harper Jersey Texas Rangers Jersey San Francisco Giants Jersey Top Player Jersey Christian Yelich Jersey Boston Red Sox Jersey Oakland Athletics Jersey Jose Altuve Jersey Corey Seager Jersey Seattle Mariners Jersey Baltimore Orioles Jersey Oakland Athletics Jersey Seattle Mariners Jersey Jose Altuve Jersey Los Angeles Dodgers Jersey Manny Machado Jersey Colorado Rockies Jersey Aaron Judge Jersey