Adres : Ziya Gökalp Cd. Sağlık 2. Sk. 63/10 Kolej/Ankara
Telefon : +90 (0312)431 93 35

Madalya Yönetmeliği

TÜRKİYE ULUSAL VEREM SAVAŞI DERNEKLERİ FEDERASYONU MADALYA YÖNETMELİĞİ

MADDE 1-Türkiye Ulusal Verem Savaşı Dernekleri Federasyonu tarafından verem davasına maddi ve manevi hizmetlerde bulunan Türk ve yabancı şahıslara, tüzel kişilere, Verem Savaşı Dernekleri Sosyal Komite üyelerine, Şeref Plaketi, Şeref Madalyası, Şeref Rozeti adında üç ödül konulmuştur.

ŞEREF PLAKETİ

MADDE 2- Verem Savaşı Dernekleri Yönetim, Denetim ve Sosyal Komitelerinde 25 yıl karşılıksız hizmet verenlere verilir.

ŞEREF MADALYASI

MADDE 3- Altın ve gümüş olmak üzere ikiye ayrılır. Gümüş Şeref Madalyası kırmızı ve beyaz kurdeleli olmak üzere iki türlüdür.

ALTIN ŞEREF MADALYASI

MADDE 4- Verem konusunda medikal ve mediko-sosyal alanda buluşları ve araştırmaları olan, Türkiye’de veya uluslararası düzeyde yararlı çalışmalar yapan, Türk ve yabancılara verilir. Altın şeref madalyası miktarı ne olursa olsun, para ve bağış karşılığında verilmez.

KIRMIZI KURDALELİ ŞEREF MADALYASI

Verem Savaşı Dernekleri yönetim, denetim ve sosyal komitelerinde 10 ile 25 yıl arasında karşılıksız hizmet veren üyeler ile 30

yıl kesintisiz aidat ödeyen dernek üyelerine üye olduğu her verem savaşı derneğindeki üyelik müddeti göz önüne alınarak verilir.

BEYAZ KURDALELİ ŞEREF MADALYASI

Federasyona veya derneklere 3.000,00 YT. liradan yukarı para veya mal bağışında bulunanlara verilir.

MADDE 5- 4. Madde gereği madalya alanlara, birer minyatür rozet birlikte verilir.

ŞEREF ROZETİ

MADDE 6 - Verem Savaşı Dernekleri yönetim, denetim kurulları ile sosyal yardım kurullarında en az 5 yıl karşılıksız çalışan üyeler

ile derneklerine 500.00 YTL ile 3.000,00 YTL arasında para ve eşit değerde bağış yapanlara verilir.

ÖDÜLLERİN VERİLİŞİ

MADDE 7- Şeref Plaketi, Şeref Madalyası ve Şeref Rozeti aşağıda belirtilen formalitelere göre verilir.

a) Şeref Plaketi, Verem Savaşı Derneğinin Yönetim Kurulunun önerisi, Genel Kurulunun kararı, Federasyon Yönetim Kurulunun onayı ile Federasyonun Genel Kurulunda verilir.

b) Altın Şeref Madalyası, Federasyon Yönetim Kurulunun teklifi, Genel Kurulun Kararı ile verilir.

c) Gümüş Şeref Madalyası Dernek Yönetim Kurulunun önerisi, Genel Kurulunun Kararı, Federasyon Yönetim Kurulunun onayı ile verilir.

d) Şeref Rozeti Dernek Yönetim Kurulunun önerisi, Genel Kurulun Kararı, Federasyon Yönetim kurulunun onayı ile veriliri.

MADDE 8- Şeref Plaketi, Şeref Madalyası, Şeref Rozeti, Federasyonun Genel Kurul Toplantısında verilir.

MADDE 9- Ödüllerle birlikte, sahiplerine birer beratta sunulur.

KULLANILDIĞI YERLER

MADDE 10- Altın ve gümüş madalyalar diğer onur madalyalarının takıldığı günlerde, verem eğitim ve propaganda haftalarında, federasyonun ve derneklerin kongrelerinde, veremle ilgili ilmi toplantılarda takılır. Şeref Rozeti ise her gün takılabilir.

VARİSLERE İNTİKALİ

MADDE 11- Şeref Madalyaları ve Şeref Rozetleri, ölüm halinde mirasçılarına kalır.

MADDE 12- Ödüle hak kazanmış olup, hayatta iken kendilerine verilmemiş olanların ödülleri, yukarıdaki madde uyarınca mirasçılarına verilir.

ÖDÜLLERİN YARARLARI

MADDE 13- Şeref Plaketi ve Şeref Madalyası alanlar, Federasyonun ve üyesi bulundukları derneğin onursal üyesi olurlar. Şeref Rozeti alanlar ise üyesi bulundukları derneğin onursal üyesi sayılırlar.

İş bu yönetmelik 07.05.2005 tarihinde Ankara’da toplanan Türkiye Ulusal Verem Savaşı Dernekleri Federasyonu 10. Olağan Genel Kurul Toplantısında kabul edilmiştir.

engage in videoARI@NYY: Francisco men and women regarding first struck as being a Yankee

NBA Jersey Sale Philadelphia Phillies Jersey Arizona Diamondbacks Jersey St. Louis Cardinals Jersey Oakland Athletics Jersey Clayton Kershaw Jersey Pittsburgh Pirates Jersey Ronald Acuna Jr. Jersey Jacob deGrom Jersey Ronald Acuna Jr. Jersey Mookie Betts Jersey Los Angeles Angels Jersey Detroit Tigers Jersey Bryce Harper Jersey Texas Rangers Jersey San Francisco Giants Jersey Top Player Jersey Christian Yelich Jersey Boston Red Sox Jersey Oakland Athletics Jersey Jose Altuve Jersey Corey Seager Jersey Seattle Mariners Jersey Baltimore Orioles Jersey Oakland Athletics Jersey Seattle Mariners Jersey Jose Altuve Jersey Los Angeles Dodgers Jersey Manny Machado Jersey Colorado Rockies Jersey Aaron Judge Jersey