Adres : Ziya Gökalp Cd. Sağlık 2. Sk. 63/10 Kolej/Ankara
Telefon : +90 (0312)431 93 35

Meksika’ da “Tüberküloz kontrolden çıktı” :Vakalar bu yıl % 140 arttı

Meksika’ da “Tüberküloz kontrolden çıktı” :Vakalar bu yıl % 140 arttı

Akademisyenler hastalığın yayılmasını önlemek için gerekli acil önlemler konusunda yetkilileri uyardı

 
Yerinden edilmiş kişilerin Tüberküloza yakalanma riski yüksek.

Meksika’ da Tüberküloz (TB) vakaları bu yıl iki katından fazla arttı.  Meksika Federal Sağlık Sekreteryası'ndan gelen veriler, 2018'de bildirilen 16,700 vakayla karşılaştırıldığında,   23 Kasım'da sona eren haftada % 140'lık bir artışla, 40,244 TB vakası bildirildiğini göstermektedir.
ileGuerrero 5,172 olgu ile en çok etkilenen eyalet olmuş, bunu Hidalgo, Veracruz, México eyaleti ve Sinaloa takip etti.

Özerk Ulusal Üniversite profesörü ve Uyarı başlıklı bir makalenin yazarı olan MarioLuisFuentes, : Tüberküloz Kontrolden çıktı, ulusal artışın “tüm beklentilerin” ötesine geçtiğini ve araştırmacıları alarma geçirdiğini söyledi.
Furntes, İnsanların zorla yerinden edilmesinin (Guerrero'da özellikle yaygın olan bir sorun) ve önleme stratejilerinin zayıflamasının, bu yılki anormal derecede yüksek salgına katkıda bulunabilecek faktörler arasında olduğunu belirterek, TB “yoksulluk hastalığı”dır, “Bunun arkasında kalabalık evlerde yaşamak, yetersiz beslenme ve marjinalleşmiş bir yaşam var, bu yıl sahip olduğumuz rakam en az yirmi yıldır görülmedi. . .” dedi.


“Tüberküloz kontrolden çıktı:” vakaları bu yıl% 140 arttı
Akademik, yayılmasını önlemek için gerekli acil eylem konusunda uyardı
Yayınlandı 5 Aralık 2019, Perşembe

https://mexiconewsdaily.com/news/tuberculosis-cases-have-soared-140-percent/

18 Haziran 2020 Perşembe
engage in videoARI@NYY: Francisco men and women regarding first struck as being a Yankee

NBA Jersey Sale Philadelphia Phillies Jersey Arizona Diamondbacks Jersey St. Louis Cardinals Jersey Oakland Athletics Jersey Clayton Kershaw Jersey Pittsburgh Pirates Jersey Ronald Acuna Jr. Jersey Jacob deGrom Jersey Ronald Acuna Jr. Jersey Mookie Betts Jersey Los Angeles Angels Jersey Detroit Tigers Jersey Bryce Harper Jersey Texas Rangers Jersey San Francisco Giants Jersey Top Player Jersey Christian Yelich Jersey Boston Red Sox Jersey Oakland Athletics Jersey Jose Altuve Jersey Corey Seager Jersey Seattle Mariners Jersey Baltimore Orioles Jersey Oakland Athletics Jersey Seattle Mariners Jersey Jose Altuve Jersey Los Angeles Dodgers Jersey Manny Machado Jersey Colorado Rockies Jersey Aaron Judge Jersey